Love Food

Projekt byl zaměřen na oblast Food festivalů, což jsou kulturní festivaly, kde je kladen důraz na gastronomickou stránku. Food festivaly mají bohatou tradici zejména v zahraničí. Cílem tří českých MAS bylo přivést tyto Food festivaly do České republiky a ukázat jejich atraktivitu místním obyvatelům, což se všem spolupracujícím subjektům podařilo a na základě jejich podnětu vznikla v regionech nová tradice. Na Food festivalech byly představovány především místní speciality vyrobené ze surovin typických pro danou oblast.

Zapojené MAS

Královská stezka o.p.s.

Místní akční skupina Rožnovsko

Oslavka o.p.s.

North Pennine Dales Leader

Hlavním cílem projektu bylo přinést do regionů inovativní kulturní akci, která se zde po skončení projektu bude opakovat. Místní díky projektu pochopili, že tyto food festivaly nejsou pouze o gastronomickém zážitku, ale i o oživení venkova. Festivaly přinesly prospěch nejen místním obyvatelům, ale i městu, které se díky němu stalo atraktivnějším místem pro návštěvu.

Food festival Havlíčkův Brod – 21.6.2014

Food festival Náměšť nad Oslavou – 28.6.2014

Food festival Great Britain – 20.7.2014

Food festival Zašová – 4.10.2014

V rámci projektu byla vytvořena kuchařka, pexeso pro děti a letáky Love Food. Kuchařka byla zpracována v českém a anglickém jazyce a slouží jako upomínkový předmět pro realizátory akce, zapojené osoby do příprav food festivalů, partnery a další zájemce. Každá spolupracující MAS připravila do kuchařky několik receptů týkajících se regionálních pokrmů.