Regionální desková hra „Jak dobře to u nás znáš?“

Pokud máte rádi deskové hry, potom se vám určitě bude líbit ta s názvem „Jak dobře to u nás znáš?“ Jedná se o vědomostně strategickou rodinnou hru pro 2 – 4 hráče od 10 let a byla ušitá na míru regionu Havlíčkobrodska, Chotěbořska a Světelska. Herním plánem je mapa okresu Havlíčkův Brod a každá obec či město, které se do hry zapojily, má ve hře své herní karty s otázkami týkajícími se jejího území. Hráči se tak mohou dozvědět zajímavé i méně známé informace o obcích z regionu.
Hra vznikla na základě spolupráce několika místních akčních skupin vč. MAS Královská stezka a organizace Fox Games a můžete si ji koupit buď přímo v kavárně nebo na webu https://www.foxgames.cz/…/605c4b964dd1d-deskova-hra-jak…, kde také naleznete bližší informace ke hře a jejím pravidlům.

Břehy řeky Sázavy v okolí Havlíčkova Brodu jsou o něco čistější

Dne 17. září 2021 skupina zaměstnanců BLACHOTRAPEZ vyrazila do terénu. Na více jak dvou kilometrovém úseku řeky Sázavy tito dobrovolníci sbírali odpad, který se za sezónu nahromadil na březích řeky.

Královská stezka o. p. s. poskytla dobrovolníkům vybavení ve formě triček, pytlů a rukavic.

Více informací zde: https://chcemepomahat.cz/brehy-sazavy-v-okoli-havlickova-brodu-jsou-cistejsi/

Pozvánka na Studijní cestu „Implementace Průmyslu 4.0“

MAS Královská stezka zve na akci „Implementace P4.0“ a představení projektu „Digitální vesnice“, která se bude konat  13. října 2021, 10:00 – 12:15 (9:30 – 15:00, pokud se budete účastnit akce na místě).

Akce se bude konat jako hybridní akce, tzn. můžete se jí zúčastnit jak online, tak v Technologicko-uživatelském centru Spiegelau při TH Deggendorf.  Akce bude simultánně tlumočena do ČJ a NJ.

Program akce je k dispozici ZDE.

Registrovat se můžete online pod tímto odkazem.

Vyhlášena výzva Podpora rozvoje regionů 2022

Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlásilo dne 1. října 2021 výzvy k předkládání žádostí do programu Podpora rozvoje regionů 2019+ na rok 2022 v podprogramech Podpora obnovy a rozvoje venkova a Podpora obcí s 3 001 – 10 000 obyvateli.

Z podprogramu Podpora obnovy a rozvoje venkova lze podpořit následující oblasti, přičemž míra dotace činí 80 %:

 Podpora obnovy místních komunikací 

 Podpora obnovy sportovní infrastruktury 

 Rekonstrukce a přestavba veřejných budov 

 Podpora budování a obnovy míst aktivního a pasivního odpočinku 

Podprogram obce 3001 – 10 000 obyvatel podporuje následující oblasti, míra dotace činí 70 %:

Podpora obnovy místních komunikací

Podpora obnovy sportovní infrastruktury 

 Rekonstrukce a přestavba veřejných budov

Bližší informace jsou k dispozici na webu ministerstva ZDE.

Dvoudenní workshop místních akčních skupin kraje Vysočina

Ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2021 proběhl v Klášteře Želiv ve spolupráci s Celostátní sítí pro venkov a ve spolupráci s Krajem Vysočina dvoudenní workshop místních akčních skupin kraje Vysočina.

První den byl vyplněn formou ukázky úspěšně zrealizovaných projektů v daném území. Druhý den byl věnován SMART semináři zprostředkovaného krajskou sítí MAS, tentokrát zaměřeného na komunitní energetiku. V rámci dopoledního programu se diskutovalo téma komunitní energetiky jako „šance pro venkov“, téma „proč právě energetická řešení, proč právě komunity, proč právě obnovitelné zdroje energie“. Bylo zmíněno několik ukázek, jak to dělají „chytře“ v jiných zemích Evropy a v čem se lze inspirovat. Vystoupení doplnili lektoři – Mikuláš Pavela a Josef Dynka ze společnosti ENKIS s.r.o. Tato organizace poskytuje komplexní energetickou službu a poradenství, vhodné kombinace energeticky úsporných opatření, a to včetně možnosti získání dotace. Bezplatnému energetickému poradenství může dostát občan, zástupce veřejné správy, podnikatel atd. Vizí organizace je edukovaná společnost vědoma si přehledu spotřeby, energetických úspor.

Závěrečným blokem bylo téma Modernizačního fondu, kam lze podávat žádosti o dotaci, především na nově obnovitelné zdroje energie. Předregistrační výzva ukázala, že je velká poptávka českých subjektů po obnovitelných zdrojích, především je pak velký zájem o instalaci nových fotovoltaických elektráren.

Ohlédnutí za cyklovýletem č. 6

V sobotu 18. 9. 2021 vyjeli sportovní nadšenci v 9 hodin z Žižkova náměstí v Habrech na další cyklovyjížďku nejen po území MAS Královská stezka. Počasí bez deště nás doprovázelo celý den po cestě přes Chrtníč do Nové Vsi u Leštiny, kde proběhly hned 2 zastávky, a to u Mariánské studánky a v Dýňovém světě na Statku u Pipků. Potom jsme lesním terénem přejeli ke zřícenině hradu Chlum, kde každý cyklista nakoukl do podzemních sklepení a vesele jsme pokračovali přírodou přes Dobrovítov do Zbýšova. Nikdo ze zájemců nebyl tak otužilý, aby okusil Zbýšovský rybník, a tak se pokračovalo rovnou „za jídlem“ na Ranč Dalu do Kozohlod. S plnými bříšky jsme se pak všichni rozjeli do cíle přes Vlkaneč, Chlumek a Kobylí Hlavu.

Trasa měřila cca 40 km a vyjížďka byla zdárně ukončena opět v Habrech před 15. hodinou odpolední. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se při další vyjížďce.

Fotografie z výletu jsou k dispozici na FB profilu zde.

Cyklovýlet č. 6 se uskuteční v září

A je to tu po roce zas! Pojeďte s námi na tradiční cyklovýlet nejen po krásách území MAS Královská stezka. Společnými silami zdoláme ca 40 km trasu.

Sejdeme se v sobotu 18. 9. 2021 v 9 hod „na značkách“ na náměstí v Habrech.

Těšíme se na vás!

Nabídka brigády v Kavárně Na cestě

Do kavárny v Habrech hledáme výpomoc na léto. Jedná se o klasickou práci v kavárenském provozu (obsluha hostů, příprava nápojů a občerství apod.).

Nabízíme:
•pracovní poměr na DPP a nepravidelnou pracovní dobu podle domluvy (zejména zástup za dovolené, výpomoc při akcích apod.)
•otevřenou přátelskou atmosféru v malém pracovním kolektivu
•nástup ihned (čím dříve, tím lépe)

Očekáváme:
•zkušenosti s prací v kavárně či obdobném gastronomickém zařízení výhodou
•schopnost a ochotu pracovat s osobami se specifickými potřebami
•flexibilitu, aktivní přátelský přístup a nadšení

V případě zájmu nám zavolejte na tel. 774 489 322 nebo napište na mail kralovska-stezka@centrum.cz

Kulinářský den v Habrech

Ačkoli současná situace stále nepřeje větším společenským událostem a ani letos si bohužel neužijeme tradiční haberský Gastrofestival, rozhodli jsme se uspořádat alespoň menší akci v podobném duchu. Kavárna Na cestě společně s bistrem AnnaSofieMarie si vás dovolují pozvat na kulinářský den, který proběhne v sobotu 12. 6. 2021 na náměstí v Habrech.

Zveme vás na pozdní snídani, oběd nebo kávu s dezertem. Ochutnejte speciality, které kavárna a bistro nabízí! Připraveny budou dobroty z grilu a široký sortiment nápojů včetně míchaných drinků, limonád a točeného piva. Svou nabídku představí také Zájezdní hostinec v Kameni, pochutnáte si třeba na hamburgerech.

Pro děti bude k dispozici skákací hrad a hrací koutek, další program bude v režii Komunitního centra Habry.

Akce proběhne v souladu s aktuálními vládními opatřeními.

Děkujeme Městu Habry za podporu akce.

Těšíme se na vás!